برای روز مرد چه کادویی بخرم؟

ناتوانم از بیان تمامی منظومهها، دیوانها، غزلها و حکایت هایی که در ادبیات این مرز و بوم داریم اما شاید وقت آن رسیده که هر کدام با حکایتهای دلنشین طنین انداز خانههایمان شود و لالایی شود در گوش کودکانمان تا بزرگ شوند با حافظی که حافظهی ما است و شاهنامهای که شناسنامهی ماست.

کمتر کسی پیدا میشود که اهل عطر و ادکلن باشد، اما نام فلاور بمب ویکتور اند رولف را نشنیده باشد. ولنتاین هم بهانهای است برای سرک زدن به قلبمان و یادآوری آنکس که دوستش میداریم حتی اگر ماهها و سالها از این عشق بگذرد، حتی اگر آن عشق اکنون مادر یا پدر فرزندانتان باشد، حتی اگر دست زمان چروکهایی بر پهنای صورتش انداخته باشد گاهی میشود با این روز کودک شد جوان شد عاشق شد. هدیه های مرسوم برای این روز شامل : گل رز، شکلات، عروسک می باشد، البته از دیگر هدایا نیز استفاده می شود که انتخاب آنها کاملا سلیقه ایی است.

البته در کنار همۀ اینها خرس تدی فراموش نشود. یادمان باشد در هیاهوی این شلوغیها عشق و بهای آن را با چشم و هم چشمیهایی که کدام کادو بزرگتر یا زیباتر است محک نزنیم، عشق در هر ترازویی قرار بگیرد سنگینتر است پس به دور از تمام این شلوغیها آنچه که میدانید لبخندی بر لب معشوقتان می آورد برای او تهیه کنید که این لبخند زیباترین تجلی عشق است. اکنون ما نیز هرساله با هدیه دادن به عزیزانمان یادآور میشویم نه تنها عشق همچنان در قلب ما زنده است بلکه یکهتاز و سلطان تمامی احساسها است. عشق گاهی جادو میشود جادویی که زنده میکند قلب یخ زدهای را یا گرمی میبخشد به دستانی که خیلی وقت است تنها گرمایش جیبهای بارانیاش شده، گاهی اکسیری میشود برای بازگشتت به زندگی آنچنان که استیون هاوکینگ فیزیکدان دنیای نجوم را بعد از مریضی به زندگی باز گرداند،گاهی با عشق بزرگ میشوی آنقدر بزرگ و صبور که خودت هم باور نمیکنی این تو هستی.

همهی اینها چه ولنتاین باشد چه سپندارمذگان برای آن است که یادمان نرود شکوه عشق در قلب ما چه بزرگ است و رنگ و بویی تازه به ما می بخشد، شاید بتوان گفت عشق روحی است که در کالبد وجود ما قرار میگیرد قبل از آن هم میخوری هم می آشامی هم راه می روی، می بینی، می شنوی، اما بعد از آن زندگی میکنی، زندگی تو با دنیای قبل از عشق متفاوت است. اما بسیاری از خانم ها هنوز هم به آن علاقه زیادی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید