کاربرد کانکس در پروژه ها

کاربرد کانکس در پروژه ها
کانکس کارگاهی برای استفاده در پروژه های عمرانی و برای اسکان پیمان کار، کارگران و … استفاده میشود. و برای مدیران کانکس اداری وجود دارد. که در آن به برگزاری جلسات میپردازند. همچنین کانکس دیگری نیز نیاز است. که کانکس نگهبانی نام دارد. و برای اسکان نگهبانان در طول شبانه روز میباشد. در این کانکس بر حسب مدل کانکس و نیاز شما میتوان امکانات گوناگونی از قبیل سرویس بهداشتی، آشپزخانه، اتاق خواب، حمام و … را تعبیه کرد. همچنین میتوان بعد از اتمام کار با آن تا پروژه بعدی در جایی نگهداری کرد و یا به شخص دیگری فروخت. قیمت کانکس بسیار مناسب بوده و با خرید آن ها میتوان در وقت و هزینه ها صرفه جویی کرد. همچنین به دلیل عایق به کار رفته (فوم پلی اورتان) در کانکس عایق های بسیار خوبی در برابر صوت، سرما، گرما، رطوبت، حرارت و … میباشند. در کانکس میتوان سیم کشی برق و لوله کشی آب و گاز انجام داد و در صورت نیاز سقف کاذب با استفاده از گچ برگ ساخت.

کاربرد کانکس در پروژه های کارگاهی
کاربرد کانکس در انواع پروژه های کارگاهی حائز اهمیت بوده و با توجه به تمامی ویژگی ها و مزیت هایی که این نوع سازه دارا میباشد. استفاده از آن در مقایسه با سازه های ساختمانی بسیار افزایش یافته است. از ویژگی های مهم این سازه میتوان به مقرون به صرفه بودن و عمر طولانی آنها اشاره کرد. که سبب شده است کاربرد کانکس در زمینه های مختلف روز به روز افزایش یابد. در حالت کلی دلایل بسیاری سبب شده است. در پروژه های کارگاهی استفاده از این سازه را در اولویت قرار دهند. که این امر نشان دهنده کاربرد کانکس و کارایی بسیار آنها میباشد. مقرون به صرفه بودن این نوع سازه ها از جمله دیگر دلایل پر انتخاب بودن این سازه در زمینه های مختلف به خصوص پروژه های کارگاهی می باشد. پس از استفاده از کانکس ها و پایان یافتن پروژه میتوان به عنوان سازه دست دوم به فروش رساند. در ادامه مقاله در خصوص مزیت های استفاده از کانکس و دیگر دلایل انتخاب این سازه در زمینه های مختلف صحبت خواهیم کرد با ما همراه باشید.

دلایل استفاده از کانکس در پروژه های کارگاهی
از عمده ترین دلایل انتخاب کانکسدر پروژه های کارگاهی میتوان به سبک بودن بدنه در عین صنعتی سازی شده اشاره کرد. که این امر سبب میشود در جا به جایی این نوع سازه ها به راحتی و بدون مواجه شدن با مشکلات از جرثقیل استفاده کرد. و با سرعت امکان دمونتاژ کانکس و مونتاژ کانکس در محل دیگر وجود خواهد داشت. علاوه بر این دلایل میتوان گفت کیفیت و کارایی طراحی و ساخت کانکس سبب شده است. که بتوان برای مدت زمان بسیار طولانی بدون مواجه شدن با هرگونه مشکلی از آن بهره برداری کرد. در ساخت و سازها از کانکس نگهبانی به منظور اسکان نمودن نگهبانان در طول شبانه روز در این سازه ها استفاده میکنند. با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی امروزه شاهد طراحی انواع کانکس هوشمند میباشیم. که آیتمهای طراحی شده این نوع سازه با انواع کانکس ساده بسیار متفاوت تر میباشد. در این میان افراد با توجه به نیاز و خواست خود میتوانند مناسب ترین گزینه را برای خود انتخاب و خریداری نمایند.

مزایای استفاده از کانکس ها
در زمان وقوع زلزله و هرگونه آسیبهای طبیعی این سازه جای امن بوده و با توجه به پروسه ساخت و تولید این محصول به عنوان ضد زلزله شناخته میشود.
از دیگر مزیتهای این محصول میتوان به ضد گردو غبار و ضد آب بودن آن اشاره کرد. که این دلایل سبب شده است کانکس جایگزین سازه ساختمانی در پروژه های کارگاهی شود.
فرسودگی و استهلاک بسیار پایین در مقایسه با ساختمانها از دیگر ویژگی های این نوع سازه بوده و میتوان گفت تمامی این مزایا، نوید آینده ای روشن برای این سازه در بازار فروش میدهد.
ویژگی های استفاده از کانکس
از جمله ویژگی های کانکس ها میتوان به پایداری و عمر طولانی آنها اشاره نمود. که در مقایسه با خانه های پیش ساخته از مقاومت بسیاری بالایی در مقابل آتش سوزی، سیل، زلزله و طوفان دارد. البته توجه داشته باشید. که کیفیت و کارایی ساخت این نوع سازه در طول عمر آنها بسیار تاثیرگذار میباشند. از این جهت در هنگام تهیه و خرید این نوع سازه با توجه به کاربرد کانکس مدنظر بایستی دقت و توجه بسیاری داشته باشید تا سازه ای با ماندگاری بالا و کیفیت مناسب تهیه کنید.

اهمیت و کاربرد کانکس در پروژه های کارگاهی
اهمیت استفاده از انواع کانکس در پروژه کارگاهی قابل ذکر میباشد. چرا که این سازه با توجه به تمامی مزیتها و ویژگی هایی که داراست. برای استفاده در این نوع پروژه بسیار مفید عمل میکند. همچنین سازه پیش ساخته از ویژگی هایی نظیر پیکربندی و شکل آن با توجه به کاربردی که داراست. در انواع سلیقه ها و نیازهای مختلف عرضه میگردد و افراد میتوانند مناسب ترین سازه را تهیه نمایند.

کاربرد کانکس در تغییر دکوراسیون داخلی
برای زیبایی کانکس میتوان از دیوار کوب و نمای کامپوزیت در رنگهای مختلف و برای شستشوی آن از دیواره‌ها با پوششهای قابل شستشو استفاده کرد. میتوان برای جلوگیری از کثیف شدن کف کانکس و مقاومت آن از سرامیک، پارکت و آلومینیوم آجدار استفاده کرد. کانکس از موارد کاربردی زیادی برخوردار است. که شامل تنوع رنگ، تنوع در ساخت و نقشه‌های مختلف آن میباشد که دلیل آن انعطاف‌ پذیری کانکس در ساخت آن است تا بتواند نیاز هر شخصی را برطرف کند.

ابعاد و اندازه کانکس
شما باید در هنگام خرید کانکس به ابعاد و اندازه آن دقت نمایید.
ساخت کانکس باید به صورت استاندارد باشد که ابعاد کانکس استاندارد به صورت زیر است.
طول آن حداکثر 12 و عرض آن 2.4 باشد
در غیر این صورت هنگام حمل با جرثقیل به مشکل بر میخورید.
امکانات داخلی کانکس
هر کانکسی میتواند بر اساس نیاز شما امکانات متنوعی را در داخل خود داشته باشد.
حتی شما میتوانید در خصوص داشتن بالکن هم در کانکس تان تصمیم بگیرید.
امکانات پیش بینی شده آسایش شما را تضمین خواهد کرد.
شاسی کانکس باید برای مصارف مختلف پیش بینی شود.
برای نوعی از کانکس احتمال دارد نیاز به شاسی قوی تری داشته باشیم.
جنس دیواره کانکس نیز بایستی بر اساس شرایط آب و هوایی انتخاب شود.
عایق بودن یک شرط اساسی برای هر نوع آب و هوای سرد و گرم است.
کاربرد کانکس سینمایی
استفاده از کانکس در صنعت سینما به دو بخش اصلی، استفاده در صحنه و استفاده در پشت صحنه تقسیم میشود. که بنا به نوع فیلم نامه و صحنه مورد نظر کارگردان ممکن است. نوع های خاصی از کانکس در صحنه موجود باشد. که در چنین حالتی، فرم، اندازه و رنگ آنها مطابق نظر ایشان انتخاب میگردد. اما نمونه هایی که در پشت صحنه استفاده میشود. بیشتر مانند کمپهای موقت و کانکس کارگاهی بوده که در واقع فضاهایی مانند رختکن، غذاخوری، اتاق گریم، اتاق تجهیزات فیلم برداری و تدارکات از آنها استفاده میشود.

کاربرد کانکس اتاق گریم
اتاق گریم معمولا فضایی برای بهره پردازی و آماده کردن هنرمندان جهت فیلم برداری بوده که در پروژه های سینمایی که خارج از شهر قرار داشته و به دلیل مصافت زیاد و با توجه به اینکه گریم در مدت زیاد نیاز به ترمیم داشته و ممکن است از بین برود. کانکس اتاق گریم تجهیز و در نزدیکی محل فیلم برداری مستقر میگردد تا بتوان هم گریم اولیه و هم ترمیمها را در همان محل انجام داد. ویژگی خاص یا منحصر به فردی در این سازه وجود ندارد. و ابعاد آن نیز بسته به وسعت کار قابل سفارش بوده و در دو نوع گریم خانم ها و آقایان مورد استفاده قرار میگیرد.

کانکس تجهیزات سینمایی
تجهیزات فیلم برداری و چیدمان صحنه همه جز مواردی است. که در طول زمان فیلم برداری به آنها احتیاج داشته و ممکن است. زمان ساخت فیلم به بیش از چند ماه برسد. از این رو حمل آنها همه روزه به انبار اصلی و برگرداندن آنها سر صحنه کاری دشوار و زمان بر است. به همین خاطر معمولا از کانکس تجهیزات سینمایی که شبیه به یک انبار پیش ساخته قابل حمل است. در چنین مواردی استفاده میشود. که علاوه بر تجهیزات صحنه تمامی لوازم فیلم برداری و صدا برداری، نورپردازی و دکور را در آن نگهداری میکنند.

https://metacontin.com/%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%87-40-%D9%85%D8%AA%D8%B1%DB%8C/

کاربرد کانکس و خانه های پیش ساخته نحوه خرید
سالهاست که در کنار بناهای ساخته شده از مصالح بنایی سازه هایی نیز تحت عنوان بنای پیش ساخته یا همان کانکس نیز طراحی و تولید میگردد. این سازه همگام با پیشرفت علم و تکنولوژی در عرصه های مختلف این صنعت نیز دچار تغییراتی در جهت توسعه و تکامل شده است. به طوری که امروزه شاهد ساخت کانکس ویلایی و یا دفاتر لوکس اداری با تکنیکهای پیش ساختگی هستیم. این سازه که که کانکس گفته میشود تمامی نیازهای کاربری را برای صاحبان خود در سطح بالایی برطرف میکنند. رواج و گسترش استفاده از آنها دلیلی بر آن شد تا در ادامه این مطلب برخی از اصلی ترین کاربردها و مزایای این سازه ها را مورد برسی قرار دهیم.

کاربرد کانکس اداری
یکی از حوزه های پر مصرف برای استفاده از کانکس دفاتر اداری برای جبران کمبود فضا نسبت به سرانه کارمندان در شرکت ها و سازمانها میباشد. این سازه نیز بنا به نوع مصالح و ظاهر خود دارای دسته بندی های مختلفی بوده که گاها لوکس و ساخته شده از مصالح زیبایی بوده و برای دفاتر مدیران استفاده میشود و گاها نیز در جهت کاهش هزینه دارای نمای ساده تر با امکانات مختصر تری میباشند. در فضای داخلی کانکس اداری نیز اتاق بندی و پارتیشن های جداکننده ای مطابق پلان خریدار تعبیه میگردد. که فضای کاری هر کارمند و نحوه ارتباط قسمتهای مختلف با یکدیگر را مشخص مینماید.

کاربرد کانکس مسکونی
به موازات پیشرفت صنعت ساختمانی روش های ساخت سازه های پیش ساخته نیز حرکت رو به جلو داشته است. امروزه خانه های کاملی را تحت عنوان کانکس مسکونی یا ویلای پیش ساخته میتوان در محل کارخانه خریداری نموده و به راحتی آن را با یک تریلی باری به درون ملک خود ببریم. از این خانه های پیش ساخته کانکسی بیشتر در باغها و ملکهای اطراف شهر استفاده میشود. شما هر لحظه و ساعت میتوانید خرید کانکس مورد نظر خود را انجام دهید. کمتر پیش می آید که درون شهر بخواهیم از کانکس کنیم. چرا که عرض خیابانها و کوچه شهری برای حمل کانکس مناسب نبوده و به علت ارزش و قیمت زمین داخل شهر نیز استفاده از سازه آپارتمانی مقرون به صرفه تر است. تا اینکه بخواهیم خانه ای ویلایی در آن بنا کنیم.

کاربرد کانکس های سیار
این دسته نیز نوعی سازه پیش ساخته تحت عنوان کاروان یا کانکس سیار هستند. که در زمینه توریستی و مسافرتی و گاها نیز به عنوان فروشگاه های سیار مورد بهره برداری قرار میگیرند. البته هر کدام از آنها دارای ویژگی ها و امکانات مخصوص خود بوده که برای کاربری مورد نظر طراحی شده اند. این مدل از کانکس را میتوان به وسیله یک یدک کش و یا گاها با خودروی سواری به وسیله چرخ های تعبیه شده در زیر شاسی آن از محلی به محل دیگر جابجا نمود و مانند نمونه های قبلی نیازی به جرثقیل یا تریلی ندارند.

کاربرد کمپ اداری پیش ساخته
کانکس اداری میتواند در ابعادی وسیع تر و به طور معمول، شامل دو یا چند طبقه نیز طراحی خانه پیش ساخته 40 متری شوند. که آن ها را با نام کمپ اداری پیش ساخته میشناسند. کمپهای اداری پیش ساخته از واحدهای اداری گوناگون تشکیل یافته و به لحاظ طراحی، استحکام و مقاومت و همچنین تسهیل دسترسی به واحدهای مختلف، می بایست از طراحی پیشرفته تر، امکانات و تجهیزات بیشتری نسبت به نوع ساده یا تک طبقه نیز برخوردار باشند. کمپهای اداری پیش ساخته، مجموعه ای از واحدهای اداری مختلف میباشند که هریک از آنها میتواند کاربری واحد اطلاعات (یا کانکس info)، واحد پذیرش (یا کانکس منشی)، واحد مدیریت، اتاق کارمندان، اتاق یا سالن برگزاری جلسات، اتاق یا سالن انتظار ارباب رجوع، کانکس نمازخانه، کانکس آشپزخانه، کانکس سرویس بهداشتی و … را داشته باشد.

کاربردهای کانکس اداری
تا اینجا دانستیم که یک کانکس اداری میتواند با توجه به مشخصات و ویژگی های آن، به عنوان یک اداره پیش ساخته (بزرگ یا کوچک، ساده یا لوکس، یک طبقه یا چند طبقه) تلقی شده و مورد استفاده قرار بگیرد. و علاوه بر این، از قابلیت جابجایی، ساخت و نصب سریع نیز برخوردار است.

یک کانکس با کاربری اداری، می تواند به عنوان دفتر فروش یا پذیرش کسب و کار شما مورد استفاده قرار بگیرد. بدین منظور، دفتر فروش پیش ساخته یا دفتر پذیرش پیش ساخته میتواند در محل کسب و کار و یا حتی خارج از آن نصب شده و به عنوان جایگاه استقرار و فعالیت مدیر فروش، فروشنده و به طور کلی پرسنل فروش یک کسب و کار، مورد استفاده قرار گیرد.

گاهی اوقات، کانکس اداری جایگاه فعالیت مشاور (یا مشاوران) ارائه خدمات توسط کسب و کارها می باشد. که از آن ها به عنوان کانکس های دفتر مشاوره یاد می شود. به طور کلی، دسته بندی کانکس دفتری از موارد پرکاربرد کانکس اداری میباشند. که میتوان برای آنها تجهیزات میز و صندلی مشاور، محل نشستن و انتظار ارباب رجوع، واحد پذیرش، امکانات پذیرایی، سرویس بهداشتی و … را در نظر گرفت.

موارد استفاده از کانکس چرخدار
مناسب جهت مراکز امداد و نجات جاده ای و کانکس هلال احمر.
مناسب برای فروشگاه های مواد غذایی و فست فود و لوازم مصرفی.
مناسب جهت حمل و نقل و استفاده به عنوان سوئیت سیار در مکان های تفریحی و گردشی.
مناسب برای مکان های آموزشی و کلاس های مدرسه کوچک که از کانکس چرخدار می توان استفاده کرد.
کانکس چرخدار در مناطق صعب العبور و محروم به عنوان خانه های بهداشت و اورژانس نیز کاربرد دارد.
موارد استفاده از کانکس ساندویچ پانل
استفاده در مناطق بسیار سردسیر و یا بسیار گرم که دمای محیط شرایط ویژه ای دارد. و کانکس پانلی بهترین گزینه جهت اسکان میباشد.
استفاده در معادن و پروژه های ساختمانی و راه سازی که به عنوان کانکس ساندویچ پانل اداری کاربرد دارد.
استفاده در باغ های و زمین های کشاورزی که اغلب ساخت بنا ممکن نبوده و مشتریان محترم اقدام به خرید کانکس ساندویچ پانل میکنند.
استفاده به عنوان کانکس ساندویچ پانل توالت به صورت چند چشمه که در مکان های عمومی جهت خدمات شهری ساخته میشود.

0 دیدگاه دربارهٔ «<strong>کاربرد کانکس در پروژه ها</strong>»

دیدگاهتان را بنویسید